آموزش کار با تولگرام ؛ ابزاری برای مدیریت کانال های تلگرام
  • آموزش
  • آموزش کار با تولگرام ؛ ابزاری برای مدیریت کانال های تلگرام

آموزش کار با تولگرام ؛ ابزاری برای مدیریت کانال های تلگرام

آموزش کار با تولگرام و مدیریت کانال های تلگرام

استفاده از تولگرام بسیار ساده است. پنل آن رابط کاربری جذاب، ساده و در عین حال کاملی را ارائه می‌کند. تولگرام یک پنل کاربری تحت وب را در اختیارتان قرار می‌دهد، بنابراین به منظور کار با این ابزار ابتدا با کلیک بر روی این قسمت به صفحه اصلی آن مراجعه کنید. در قدم دوم باید با کلیک بر روی گزینه عضویت در سایت تولگرام عضو شوید. مشخصات خود از قبیل نام، ایمیل و غیره را وارد و عضویت را تکمیل کنید. بعد از تکمیل مشخصات و ثبت ایمیل، لازم است تا وارد ایمیل خود شوید و با کلیک بر روی لینکی که برایتان ارسال شده است، آن را تایید نمایید.

بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام، حالا می‌توانید از خدمات تولگرام به طور رایگان استفاده کنید. اصلی ترین قابلیت و کاربردی که این ابزار دارد مربوط به ارائه یک بستر عالی و مناسب به منظور مدیریت پست های کانال هایتان در تلگرام می‌شود. شما می‌توانید پست های متنی، تصویری و غیره را از طریق پنل تولگرام به طور آنی در کانال تلگرام خود منتشر کنید یا حتی برای انتشار آن‌ها زمانبندی در نظر گرفته و مشخص کنید که پست مد نظرتان در چه روز و چه ساعتی منتشر گردد.

اما برای انجام این کار لازم است که در قدم نخست، کانال های خود را در تولگرام ثبت کنید. ثبت کانال در تولگرام به سادگی صورت می‌پذیرد. برای انجام این کار زمانی که در پنل خود هستید، بر روی آیکون بعلاوه بالا صفحه و کنار عبارت “برای شروع کار باید یک کانال اضافه کنید” کلیک کنید. به این صورت وارد صفحه اضافه کردن کانال در تولگرام می‌شود. حالا لازم است که ربات واسطی را در کانال خود اضافه کنید. این ربات می‌تواند یک ربات اختصاصی باشد که شما می‌سازید یا می‌تواند ربات اختصاصی خود تولگرام باشد. نحوه اضافه کردن هر یک از دو ربات در خود تولگرام و بالای صفحه اضافه کردن کانال آن شرح داده شده است.

برای مثال تصور کنید که تمایل داریم از ربات خود تولگرام به عنوان واسط استفاده کنیم. برای انجام این کار کافیست که با گوشی به کانال خودتان بروید و وارد بخش Administrators شوید که لیست ادمین های کانال در آن قسمت نمایش داده می‌شود. گزینه Add Administrator را انتخاب و سپس آیکون “ذره‌بین” را برای جستجو لمس کنید. حال عبارت Toolgrambot را در این قسمت تایپ کنید. مشاهده خواهید کرد که ربات تولگرام نمایان می‌شود. آن را لمس کنید تا به عنوان ادمین به کانال شما اضافه شود.

بعد از اینکه ربات تولگرام را به عنوان یک ادمین در کانال خود ثبت کردید، می‌توانید ادامه پروسه اضافه کردن کانال در آن را سپری کنید. بدین منظور در صفحه‌ای که پیش رویتان قرار دارد باید شناسه کانال را وارد کنید. اگر از ربات تولگرام استفاده کردید، باید در بخشی که با عنوان “نحوه ارسال پیام‌ها در کانال شما” ارائه شده است، گزینه دوم یعنی “با استفاده از بات تولگرام (@ToolgramBot)” را انتخاب کنید، اما اگر ربات اختصاصی ساختید لازم است تا گزینه اول را انتخاب و توکن بات را در فیلد نخست وارد نمایید. سایر اطلاعاتی که در این بخش می‌توانید وارد کنید شامل مواردی همچون انتخاب لوگو و امضاء می‌شوند که ضرورتی برای تکمیل کردن آن‌ها وجود ندارد. بعد از اتمام مشخصات این صفحه بر روی گزینه “ثبت کانال” کلیک کنید تا کانال شما در تولگرام ثبت شود.

حالا همه چیز مهیاست که با استفاده از تولگرام اولین پست خود را در کانال ارسال کنید. برای انجام این کار کافیست که از منوی سمت راست تولگرام گزینه “ارسال پست” را انتخاب و سپس بر روی گزینه‌ای کلیک کند که نوع پست مورد نظرتان را مشخص می‌کند. برای مثال تصور کنید قصد داریم یک پست با عکس و توضیحات را در کانال خود منتشر کنیم. پس از منوی سمت راست گزینه “ارسال پست تصویری” را انتخاب می‌کنیم. اگر در بخش “میز کار” خود باشید، از وسط صفحه و با گزینه‌هایی که به همراه آیکون ارائه شده‌اند هم می‌توانید دستور ایجاد پست جدید برای ارسال در کانال را ارائه کنید.حتما بخوانید:  تعویض قاب شکسته iPhone 8 Plus

حال نوبت به نگارش پست مد نظرتان می‌رسد. ابتدا از منوی کشویی بالای صفحه کانال مد نظرتان را انتخاب کنید (اگر چند کانال داشته باشید باید در انتخاب کانال از این منوی کشویی دقت کنید). سپس با کلیک بر روی گزینه “انتخاب تصویر” عکس مورد نظرتان را برای پست انتخاب و بارگذاری کنید. در بخش “شرح” هم می‌توانید توضیحات آن را وارد کنید.

اگر تمایل داشته باشید، با کلیک بر روی گزینه “اضافه کردن دکمه شیشه‌ای” می‌توانید دکمه شیشه‌ای را به آن پست اضافه و لینکی را برای آن در نظر بگیرید. در بخش “تاریخ ارسال” هم می‌توانید دو گزینه “همین الان” یا “ارسال در آینده” را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه “همین الان” پست شما سریعا در کانال منتشر خواهد شد و با انتخاب گزینه “ارسال در آینده” می‌توانید زمان و تاریخ دقیق مد نظرتان برای انتشار پست را مشخص کنید. با کلیک بر روی گزینه “ارسال پست تصویری” پستی که ساخته‌اید در کانال ارسال یا زمانبندی ارسال آن اعمال می‌گردد.

به همین سادگی با استفاده از تولگرام قادر خواهید بود که از طریق یک پنل ساده و کارآمد تمام کانال هایتان را مدیریت کنید و برای پست های هر کانال زمانبندی دقیقی داشته باشید. دسترسی به پست های زمانبندی شده با کلیک بر روی گزینه “پست های آینده (در انتظار ارسال)” از منوی سمت راست تولگرام امکانپذیر می‌شود. اما مدیریت کانال های تلگرام تنها قابلیت جالبی نیست که تولگرام در اختیارتان قرار می‌دهد، بلکه تولگرام به درآمدزایی هرچه بیشتر و بهتر شما هم کمک می‌کند.

در تولگرام بستری فراهم شده که هم تبلیغ دهندگان و هم کانال هایی که به دنبال تبلیغ هستند، به شکل بهتری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. دسترسی به این بخش از طریق منوی “تبلیغات در تلگرام” صورت می‌پذیرد. افرادی که علاقمند تبلیغ شدن در کانال های تلگرام باشند، می‌توانند سرویس خود را در تولگرام ثبت کنند و برای هر کلیکی که بر روی لینک تبلیغاتی آن‌ها می‌شود مبلغی را در نظر بگیرند تا پرداخت شود. سپس صاحبان کانال ها می‌توانند لیست این تبلیغ دهندگان را مشاهده و در صورت تمایل هر یک را انتخاب کنند.

به همین سادگی پروسه دادن . گرفتن تبلیغ به پایان می‌رسد و سایر اقدامات از سوی تولگرام انجام خواهد شد. البته برای انجام این کار شما باید حساب بانکی خود را مشخص و درخواست فعالیت ارسال کنید. به طور کلی تولگرام یک ابزار بسیار عالی برای مدیریت کانال های تلگرام و پست های آن‌هاست که دردسرهای مدیریت کانال را کاهش داده و بستری عالی برای جذب تبلیغ را فراهم می‌کند.

منبع :موبایل کمک

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

http://roomike.ir/?p=5609

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *